سخنی صمیمانه با بیماران

سخنی با بیماران
ضمن تشکر از حضور سبز و گرمتان در این سایت ، خواهش می کنم لطفاً مطالب زیر را مطالعه فرمایید :

۱۶۸ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻭﺍﮐﺴﯿﻨﺎﺳﯿﻮﻥ ﺑﻪ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺁﻏﺎﺯ ﺷﺪ، ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ بعد ﺑﻪ ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩﻧﺪ فال بینان و دعانویسان دوره گرد که همواره در پی سودجویی خودشان بودند ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺷﺎﯾﻌﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻭﺍﮐﺴﻦ ﺯﺩﻥ ﺑﺎﻋﺚ ورود ﺟﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﻥ ﻣﯽﺷﻮﺩ !
اﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ واکسن ﺁﺑﻠﻪ نزند ﺑﺎﯾﺪ ﭘﻨﺞ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺟﺮﯾﻤﻪ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ ، ﺍﻣﺎ ﻧﻔﻮﺫ ﺳﺨﻦ فال بینان بر ﻣﺮﺩﻡ ﺑﯿشتر بود، پولدارها ﭘﻨﺞ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﺑﻠﻪﮐﻮﺑﯽ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺯﺩﻧﺪ دیگران نیز در خانه ها پنهان میشدند. پس از مدتی چند نفر را آوردند ﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪانشان ﺍﺯ ﺁﺑﻠﻪ ﻣﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ، ﺍﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﺴﺘﻦ ﮐﺮﺩ.

پیشنهاد ما به بیماران

به تمام بیماران محترم عرض میکنم امروزه در سایه پیشرفتهای عظیم علمی که با سرعت در حال وقوع میباشد و همگان شاهد آن هستیم که تخصص و فوق تخصص های جدیدی در علم پزشکی بوجود آمده اند که دیگر نیاز به بعضی رشته های جراحی را به شدت محدود نموده است.

به طوریکه اگر زمانی درمان شقاق (فیشر) یا بواسیرها فقط و فقط جراحی باز بود ، امروزه درمان این نوع از بیماری شاید تا بیش از 90%دیگر نیازی به جراحی ندارند و بطور کاملاً سرپایی درمان انجام می شود و فرد بلافاصله میتواند به محل کار خود برگردد واز عوارض مختلف جراحی دیگر خبری نیست.

در واقع اگر همان چند درصد قلیل هم بموقع مراجعه کرده بودند شاید آنها نیز به زیر تیغ جراحی نمی رفتند . به هر حال گاهاً و بندرت در مراحل پیشرفته و در بعضی شرایط خاص نیاز به جراحی وجود دارد . اما اینکه به صرف کسب درآمد بیشتر به بیماران توصیه شود که جهت درمان فقط و فقط به جراح مراجعه کرده و بقیه رشته ها هیچ اطلاعی از این بیماری ندارند(در صورتیکه اینطور نباشد ) این یک شارلاتانیزم است وبس.

هنگام احساس درد چه کنیم؟

بعضی از بیماران سالهاست که دارای بواسیر بوده و بدلیل مشاهده مستقیم یا شنیدن رنج و عذاب های سایر بیماران عمل کرده ، جرات مراجعه به پزشک را نداشته اند اما وقتی راحتی و آسانی درمان در روش های سر پایی را تجربه میکنند آنگاه اظهار میکنند که ایکاش زودتر و قبل از مزمن شدن و قبل از این همه رنج وعذابی که در خفا کشیده اند مراجعه کرده بودند به هر حال امروزه روشهای سرپایی در سراسر جهان رو به گسترش بوده و هیچ کس جلوی علم را نمیتواند بگیرد.

این روش ها بشدت مورد تقاضای بیماران و جامعه میباشد. به دیگر سخن در روش سرپایی فرد مبتلا به بواسیر داخلی ویا مبتلا به درد و یا سوزش مقعدی ، بدون نیاز به بستری و بیهوشی و جراحی ، اقدامات درمانی را دریافت می نماید و سپس بدون از کار افتادگی میتواند به محل کار و یا به توالت رفته و اجابت نماید . اقدامات سرپایی شاید از نظر هزینه درمان ، به صرفه ترین روش درمان باشد که هیچگونه عوارضی نیز نداشته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.