توصیه های ضروری دکتر برای بیماران بواسیری

عکس پزشک بواسیر

توصیه های ضروری دکتر برای بیماران بواسیری به صورت زیر می باشد.


1- مصرف روزانه 8 – 10 لیوان آب


2- مصرف ملین


3- مصرف روزانه فیبر


4- استفاده از لگن آبگرم


5- حفظ رعایت بهداشت فردی.


6- زور نزدن بسیار عامل مهمی میباشد چون اکثر بیماری های مقعدی همچون بواسیرها و فیشر یا همان شقاق معمولاً بعلت زور زدن درحین اجابت مزاج ایجاد میشوند. بنابراین زور زدن باعث ایجاد یا باعث تشدید ویا باعث تسهیل این بیماریها خواهد شد.

لذا هر گاه که فردی در حین اجابت مزاج ، زور بزند باید بداند که مصرف آب یا ملین یا فیبر وی کافی نبوده است ( البته اگر بیماری خاص دیگری نداشته باشد) .


7- دوری از هر گونه استرس و وجود آرامش بسیار باعث بهبودی سریعتر میشود زیرا در زمان استرس در ناحیه مقعد، عضلات اسفنکتر دچار اسپاسم و کاهش خونرسانی میشود.


8- هر زمان که نیاز به اجابت مزاج داشتید باید برای آن وقت بگذارید و کاملاً با آرامش همراه باشد تا تخلیه کامل و بدون زور زدن انجام پذیرد .


9- در صورتیکه موارد فوق را کامل رعایت کردید و همجنان مشکل باقی بود آنگاه بدون اتلاف وقت و به دور از هرگونه خجالتی و در کمال آرامش به پزشک مراجعه نمائید.


10- اصولاً وجود شرم و احساس نا خوشایند باعث دیر مراجعه کردن بیماران و مزمن شدن بیماریها میشود و این به نفع بیماران نخواهد بود. لذا توصیه میگردد که با کمال آرامش به پزشک مراجعه کرده و به نفع فرد میباشد که سریعا ً مشکل خود را حل نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.